iranarts
13 بهمن 1401 - 15:30

تأکید وزیر نیرو بر انتقال آب سد کالپوش به شاهرود

وزیر نیرو بر انتقال آب سد کالپوش به شاهرود تأکید کرد و گفت: وزارت نیرو جهت تخصیص اعتبار برای تکمیل فوری خط انتقال آب از کالپوش آمادگی کامل دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شاهرود، علی‌اکبر محرابیان در آئین بهره‌برداری طرح‌های آب و فاضلاب شهرستان شاهرود اظهار داشت: طرح فاضلاب شاهرود که در یک سال اخیر سرعت خوبی گرفته هم‌زمان با تخصیص فوری اعتبارات لازم که حتماً بعدازاین سفر انجام می‌شود باید با همت آبفای استان و پیمانکار پروژه به‌سرعت تکمیل شود.

وی با اشاره به تنش آبی مناطق مختلف کشور نیز بیان کرد: باید با برگزاری جلسات و حضور در مناطق مختلف شهرستان شاهرود، مباحث مختلف فنی، اعتباری، تعارضات و اختلافات استان سعی شود موانع انتقال آب به‌سرعت توسط مقامات ارشد استان پیگیری شود.

وزیر نیرو ادامه داد: وزارت نیرو برای تخصیص اعتبار جهت آب‌رسانی به شاهرود اعتبار مناسب را در نظر می‌گیرد.

محرابیان از سد کالپوش به عنوان یکی از سدهای بزرگ منطقه یاد کرد و خاطرنشان کرد: اگر نیاز است برای جلب رضایت مردم روستای حسین‌آباد اعتباری در نظر گرفته شود همان‌طور که در گذشته نیز گفتیم باید اختصاص داده شود؛ با توجه به پایدار بودن آب سد کالپوش، پیگیری تکمیل خط انتقال باید با اقدامی جهادی و خارج از روال عادی انجام شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه تا تکمیل شدن مسیر انتقال آب اقدامات پیشگیرانه جهت حل موقت بحران آب در شهرستان شاهرود دنبال می‌شود نیز افزود: با همت نیروهای متخصص وزارت نیرو راه‌هایی از جمله حفر چاه و سایر اقدامات برای حل موقت تا زمان تکمیل خط انتقال در دستور کار قرار می‌گیرد.

محرابیان در مورد آب‌رسانی به صنایع شهرستان شاهرود نیز بیان کرد: با وجود دو تصفیه‌خانه که شماره ٢ آن که طی دو ماه آینده به بهره برادری می‌رسد. انتظار است با بازچرخانی پساب بهداشتی نیاز صنایع منطقه و استان از جمله صنعت فولاد به‌طور کامل رفع شود.

وزیر نیرو به تفاهم‌نامه اخیر این وزارتخانه با وزارت صمت جهت حل مشکلات آب و برق شهرک‌ها و واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: بنا بر این تفاهم‌نامه و در چارچوبی که قانون مشخص کرد تمام نیاز آب صنایع از پساب قابل‌توجهی که در مناطق با تنش آبی وجود دارد پوشش داده خواهد شد.

محرابیان با اشاره به پست موقت برق شهرک صنعتی شاهرود نیز گفت: عملیات اجرایی پست دائمی و ثابت شهرک صنعتی با پیگیری برق منطقه‌ای استان به‌زودی انجام می‌شود.

انتهای پیام/361/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015127