iranarts
13 بهمن 1401 - 16:38

مشکل کم آبی خراسان شمالی با تدبیر دولت سیزدم برطرف می‌شود

استاندار خراسان شمالی گفت: با انتقال آب منطقه گلیل و سرانی به شهرهای استان مشکل کم آبی در استان برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مانه و سملقان، محمدرضا حسین نژاد ظهر امروز در دومین روز از دهه مبارک فجر و در آیین احداث واحد‌های 2 و 3 مرغ گوشتی شرکت مزارع نوین ایرانیان سازمان اتکا در شهر پیش قلعه مانه و سملقان، اظهار داشت: با همدلی که بین‌ تمام اجزای حاکمیت استان وجود دارد تمام پروژه‌های عمرانی را با قوت بیشتری پیگیری خواهیم کرد.

وی بر رشد متوازن استان در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی نیز تاکید کرد و گفت: در دولت مردمی و با تاکیدات مقام معظم رهبری در سفر به این استان، هدف‌گذاری‌های اصلی را محقق می‌کنیم.

استاندار تصریح کرد: امروز ایران چهل و چهارمین سالگرد پیروزی خود را جشن میگیرد و این نشان دهنده این است که مردم ما همچنان پای آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

حسین‌نژاد شهرستان مانه و سملقان را مستعد در بخش کشاورزی دانست و گفت: با انتقال آب منطقه گلیل و سرانی به استان و دسترسی به کشاورزی، آبی شاهد تحول این بخش خواهیم بود.

به گزارش تسنیم، منطقه گلیل و سرانی در نوار مرزی استان خراسان شمالی است که دارای منابع زیرزمینی آب فراوانی بوده و با سرمایه‌گذاری دولت سیزدهم و همت قرارگاه امام حسن(ع) سپاه پاسداران، قرار است خط انتقال آب از این مناطق به تمام شهرهای خراسان شمالی تا دو سال آینده تکمیل شود.

انتهای پیام/311/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015263